Blog > Komentarze do wpisu
Geje chcieli wystawić bluźnierczy spektakl o Matce Boskiej

Geje z Bolonii przygotowali spektakl, który miał obrazić wszystkich katolików. Co gorsza, geje przekonali do pomysłu włoskie władze. Patronat nad imprezą objęli ministrowie sportu i polityki młodzieżowej oraz samorządowcy z Bolonii. Kościół jednak podniósł taką wrzawę, że zaplanowany na koniec czerwca skandaliczny spektakl został odwołany.

Już sam tytuł jest bluźnierczy - "Madonna płacząca spermą". W dodatku spektakl miał być wystawiony na deskach bolońskiego teatru 29 czerwca, czyli w dniu uroczystości św. Piotra i Pawła. Wydarzenie miało zakłócić spokój w kościołach, które tego dnia wypełnią się rozmodlonymi wiernymi.

Choć gejowski spektakl w znieważający dla katolików sposób opowiada o poczęciu Maryi Panny, włoskie władze zgodziły się mu patronować. Dziś tłumaczą, że nie znały całego scenariusza imprezy. Ale trudno w to uwierzyć, bo "sztuka" miała dużą promocję i wszyscy wiedzieli, kto ją będzie wystawiał - stowarzyszenie homoseksualistów bolońskich "Carni scelte" (Wybrane ciała).

Po wygłoszeniu w lokalnych kościołach wielu krytycznych wobec "Carni scelte" kazań, władze w końcu wycofały się z projektu. Spektakl zdjęto ostatecznie z afiszów po apelu hierarchów w katolickim dzienniku "Avvenire".

Gazeta pytała, "czy sumienie obywatelskie może tolerować, aby takie widowiska cieszyły się patronatem instytucji państwowej i korzystały ze wsparcia publicznego?". A samo widowisko dziennik nazwał odrażającą wulgarnością, bluźnierstwem i obscenicznym znieważeniem uczuć religijnych ludzi wierzących.

Michał Pietrzak

źródło: dziennik.pl

czwartek, 21 czerwca 2007, placitus

Polecane wpisy

TrackBack
TrackBack w tym blogu jest moderowany. TrackBack URL do wpisu: